Informujemy, że dnia 29 maja 2013 r. rozstrzygnięty został przetarg na odbiór odpadów komunalnych na terenie gminy Rewal. W przetargu zwyciężyła rodzima firma Wodociągi Rewal Sp. z o.o. z siedzibą w Pobierowie, która będzie od 1 lipca 2013 r. odpowiedzialna za odbiór odpadów oraz dystrybucję pojemników i worków. W siedzibie Spółki mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy będą mogli uzyskać wszelkie informacje o nowych zasadach gospodarki odpadami. Do tego celu zorganizowane zostało Biuro Obsługi Klienta, gdzie zarówno osobiście jak i pod numerem telefonu 913864172 można zgłosić wątpliwości i pytania.

W szczególności informujemy, że:

  • Pojemniki, które dotychczas były dzierżawione od firm PHU Krzysztof Grabowiecki ul. Niekładzka 4 72-300 Gryfice oraz firmę BB – Trans Bogdan Banaś ul. Kołobrzeska 5a/3 72-320 Trzebiatów zostaną przejęte przez firmę Wodociągi Rewal Sp. z o.o. i będą przez Spółkę opróżniane.
  • Klienci od których odpady komunalne odbierane były przez firmę PGK Kamień Pomorski Sp. z o.o. ul. Szczecińska 2 72-400 Kamień Pomorski oraz firmę Eco – serwis ul. Plac Zjednoczenia 4 72-320 Trzebiatów winni się zgłosić do siedziby Spółki celem zgłoszenia zapotrzebowania na pojemniki na odpady komunalne.
  • Worki do selektywnej zbiórki odpadów będą dystrybuowane od 27 czerwca 2013 r. przez pracowników firmy Wodociągi Rewal Sp. z o.o. Dodatkowo worki można będzie odebrać również od dnia 27 czerwca 2013 r. w siedzibie spółki.
  • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z poszczególnych miejscowości gminy Rewal z podziałem na ulice będzie dostępny na stronie internetowej spółki www.wodociagirewal.pl.

Długotrwały i niewątpliwie trudny proces wprowadzania w życie nowych zasad nie został jeszcze zakończony. Ustawa narzuciła na samorządy szereg obowiązków, sprostanie którym wymaga wiele czasu i energii. Zarząd firmy Wodociągi Rewal Sp. z o.o. postara się, aby zmiana odbiorcy odpadów komunalnych przebiegła dla klientów w sposób jak najmniej uciążliwy.